Piec wolnostojący 13-15kW (kolor: beżowy) - spełnia anty-smogowy EkoProjekt 99672854
Ten produkt spełnia kryteria anty-smogowego Ekoprojektu.
DANE TECHNICZNE:
- nominalna moc grzewcza: 13,00 kW
- maksymalna moc grzewcza: 15,00 kW / około 150m2
- klasa efektywności energetycznej: A
- index efektywności energetycznej: 90
- standardowe kolory kafli ceramicznych: biały / beżowy / zielony / brązowy / pistacjowy
- niestandardowe kolory kafli ceramicznych: możliwość wykonania każdego projektu indywidualnego (kolor + kształt) zgodnie z paletą RAL według osobnych uzgodnień
- waga netto: 250 kg
- waga brutto: 270 kg
- wkład kominkowy: wykonany w całości z żeliwa marki NORDFLAM
- zalecane akcesoria do podłączenia: DARCO 180mm
- wylot spalin: tylny 180mm
- wydajność: 66,00%
- emisja CO przy 13% O2: 0,16%
- emisja pyłków przy 13% O2: 32,00mg/Nm3
- zawartość NOx przy 13% O2: 63,00 mg/Nm3
- zawartość OGC przy 13%: 55,00 mg/Nm3
- przepływ spalin: 5,16 g/s
- temperatura spalin: 290°C
- średni ciąg spalin: 12 Pa
- zużycie paliwa: 1,50 kg/h rodzaj paliwa: zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%* mg/Nm3, brykiety, węgiel tylko jako dodatek do 10%
WYMIARY:
- wymiary zewnętrzne: szer: 960mm x głęb: 470mm x wys: 1250mm
- wymiary paleniska: szer: 560mm x głęb: 300mm x wys: 333mm
- wymiary opakowania: szer: 980mm x głęb: 490mm x wys: 1330mm
- wymiary szyby: szer: 505mm x wys: 320mm
- wymiary rusztu: szer: 270mm x głęb: 270mm x grub: 25mm
- wymiary dzwi: szer: 580mm x wys: 395mm
Kominek kaflowy to połączenie mocnego żeliwnego wkładu kominkowego znanej marki oraz klasycznej zabudowy z kafli ceramicznych mocowanych na mocnym stalowym stelażu. To jeden z najlepszych wkładów żeliwnych dostępny obecnie na rynku pod względem jakości wykonania i parametrów technicznych. Ponadto spełniania on surowe wymogi normy ECO Design 2022 (Ekoprojekt 2022) co znajduje potwierdzenie w dokumentacji kominka.
Cała zabudowa kominka jest wykonana z najwyższej jakości ręcznie wyrabianych kafli ceramicznych pochodzących z polskiej kaflarni. Kafle ceramiczne świetnie kumulują i oddają ciepło oraz podkreślają piękno kominków a dzięki szkliwionej powierzchni są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości.
Niepowtarzalny wygląd naszego kominka: w szczególności jego kształt, bryła oraz kafle jest efektem prac oraz ciągłych udoskonaleń zespołu naszych projektantów oraz technologów.
Ten piec jest w kolorze beżowym!
Możliwość wykonania każdego wzoru i koloru pod zamówienie.
Kolory: biały / beżowy / zielony / brązowy / pistacjowy/
Doskonałe wkłady stalowe o wysokiej mocy grzewczej
Nasze kominki są wyposażone w stalowe wkłady kominkowe znanej i cenionej marki. Wkłady zostały dobrane z uwagi na wysoką jakość wykonania, bardzo dobre parametry grzewcze, spełnianie normy ECO Design (Ekoprojekt), dużą szybę (wizję ognia), duże palenisko oraz mocną konstrukcję z elementów stalowych ciętych plazmowo i spawanych na zautomatyzowanej linii produkcyjnej.
Kominki kaflowe - klasyka, nowoczesność i funkcjonalność
Zakup urządzenia grzewczego do domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie przy obecnej ogromnej ofercie dostępnej na rynku. Kominki wolnostojące zwane popularnie kozami, to nowoczesne urządzenia grzewcze, których największą zaletą jest bardzo duża wydajność, efektywność, klasyczny oraz nowoczesny wygląd a przede wszystkim możliwość ustawienia w dowolnym miejscu. Dzięki tym cechom, kominki wolnostojące typu koza są najchętniej wybierane wśród klientów jako urządzenia do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki coraz piękniejszej stylistyce kominki są częściej także ozdobą pomieszczeń.
Moc grzewcza kominka
Moc grzewcza kominka to jeden z podstawowych i najważniejszych parametrów urządzenia, bowiem określa jego zdolność - wielkość grzewczą. W opisie naszych kominków zgodnie z najnowszymi przepisami ECO Design 2022 podajemy wyłącznie nominalną moc grzewczą urządzenia, która potwierdzona jest na tabliczce znamionowej urządzenia. Porównując tę wartość należy pamiętać, że na rynku funkcjonują jeszcze stare oznaczenia dotyczące mocy maksymalnej - znacznie wyższej od nominalnej (czego nie powinno się stosować w świetle najnowszych przepisów i normy ECO Design).
Warto podkreślić, że powierzchnia grzewcza kominka jest uzależniona od wielu czynników takich jak: rodzaj używanego paliwa, stopień izolacji budynku, rodzaj okien, wentylacja, temperatura zewnętrzna. Optymalnie przyjmuje się dobór mocy kominka według wzoru: 1 kW x 10m2, czyli dla kominka o mocy 13 kW przyjmujemy przykładowe wyliczenie: 13 kW x 10 m2 = 130 m2 (około 130 m2 powierzchni grzewczej)
Gwarancja najlepszej ceny!
Taniej nie znajdziesz Zapewniamy Państwu najlepsze ceny producenta bez żadnych pośredników. Kupując u nas zyskujecie najlepsze ceny niedostępne w żadnej sieci handlowej, sklepie czy hurtowni. Nasze ceny są niższe nawet do 50% w stosunku do zbliżonych jakościowo produktów oferowanych na rynku.
Bezpieczeństwo i certyfikaty
- znak CE: TAK / zamieszczony na tabliczce znamionowej
- zgodność z ECO Design 2022 (EKOPROJEKT): TAK
- zgodność z BlmSchV2: TAK
Funkcjonalność
- system czysta szyba: TAK
- deflektor spalin: TAK
- regulacja szybkości spalania: TAK
- regulowany szyber: TAK
- wizja ognia: TAK - japońska szyba żaroodporna do 800°C
- wyjmowany ruszt: żeliwny
- wyjmowany popielnik: TAK
- półka na drewno pod paleniskiem: NIE
Szanowni Państwo, oferujemy doskonałe piece i kominki firmy, której jesteśmy importerem od wielu lat. Wszystkie produkty tej firmy cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, nowoczesne wzornictwo, wysokiej klasy materiały, trwałość a wszystko to w bezkonkurencyjnej cenie!
Kilka słów o firmie
To jeden z wiodących producentów piecy i kominków w Europie. Wszystkie produkty firmy tego producenta posiadają wymagane deklaracje i certyfikaty w tym najważniejszy certyfikat CE. Wszystkie dokumenty wraz z wymaganą instrukcją obsługi zamieszczamy do pobrania. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość, wytrzymałość, nowoczesny design i wysokie bezpieczeństwo.
Piec produkowany w Europie. Nie jest to piec produkowany w chinach.
Nasze zaplecze magazynowe
Jako jedyny dystrybutor piecy oraz kominków posiadamy własne, rozbudowane zaplecze magazynowe o powierzchni 5000m2, które pozwala nam na odpowiednie magazynowanie kominków i co najważniejsze daje możliwość natychmiastowej wysyłki zamówionego przez Państwa towaru. Zaawansowany system logistyczny pozwala w efektywny sposób nadzorować każdy z etapów realizacji Państwa zamówienia.
Instrukcja obsługi:
1. WSTĘP
Cieszymy się, że dokonali państwo zakupu naszego produktu. W celu jego instalacji oraz poprawnego użytkowania prosimy o dokładne zapoznanie się z niniejszą instrukcją obsługi oraz jej zachowanie. Jest ona przeznaczona dla kominków złożonych z metalowej konstrukcji, ceramicznych kafli oraz dodatków. Częścią tej instrukcji są warunki gwarancji oraz gwarancja.
Montaż pieca kominkowego musi być zgodny z polskimi przepisami prawa budowlanego.
Nasza odpowiedzialność ogranicza się jedynie do dostawy urządzenia. Jego montaż musi być wykonany zgodnie z przepisami prawa, zaleceniami zawartymi w niniejszej instrukcji i zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, montażu pieca może dokonać wykwalifikowana osoba lub wykwalifikowany personel firmy ponoszącej całkowitą odpowiedzialność za całość instalacji.
Przepisy prawne dotyczące budowy, instalacji pieców kominkowych:
I Prawo budowlane Dz.U.Nr89poz.414z1994r.–Ustawa z dn.07.07.1994r.z późniejszymi zmianami.
II Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – Dziennik Ustaw Nr 75 z 2002 poz. 690 z późniejszymi zmianami w tym § 132:
„Kominki opalane drewnem z otwartym paleniskiem lub zamkniętym wkładem kominkowym mogą być instalowane wyłącznie w budynkach jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej oraz niskich budynkach wielorodzinnych, w pomieszczeniach:
1) o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4m /kW nominalnej mocy cieplnej kominka, lecz nie mniejszej3 niż 30m ,3
2) spełniających wymagania dotyczące wentylacji, o których mowa w §150ust.9,
3) posiadających przewody kominowe określone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1, 4, w których możliwy jest dopływ powietrza do paleniska kominka w ilości:
a) co najmniej 10m3 /h na1kW nominalnej mocy cieplnej kominka–dla kominków o obudowie zamkniętej,3
b) zapewniającej nie mniejszą prędkość przepływu powietrza w otworze komory spalania niż 0,2 m/s – dla kominków o obudowie otwartej”
III Norma PN-EN 13240: „Ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe. Wymagania i badania.”
INSTALACJA PRODUKTU
Produkt należy połączyć z kominem za pomocą rury dymowej. Element łączący powinien być bezpośredni, krótki oraz w pozycji poziomej lub lekko wznoszącej się. Następnie należy dokładnie uszczelnić rurę dymową.
Przed zainstalowaniem produktu należy sprawdzić nośność konstrukcji, na której zostanie zainstalowany kominek. Jeżeli sytuacja tego wymaga, należy podjąć środki ostrożności, na przykład w postaci wzmocnienia konstrukcji podłoża w celu rozłożenia obciążenia.
W ogrzewanym pomieszczeniu, za pomocą klapki wentylacyjnej, należy zapewnić odpowiednią ilość powietrza do spalania w ilości co najmniej 10 m3/h na 1 kW mocy nominalnej. Należy o tym pamiętać głównie w pomieszczeniach ze szczelnie zamkniętymi drzwiami i oknami.
Podczas instalacji oraz użytkowania kominka należy przestrzegać przepisy danego kraju, normy europejskie, miejskie, budowlane oraz przepisy ochrony przeciwpożarowej.
Przed zamontowaniem urządzenia niezbędnym jest uzyskanie opinii kominiarza określającej siłę ciągu przewodu kominowego oraz możliwości zastosowanie istniejącego przewodu kominowego do podłączenia pieca.
Przyjmuje się, że siła ciągu przewodu dymowego winna wynosić 12 +/-2 Pa, przewód o sile ciągu powyżej 12Pa może doprowadzić do przegrzania paleniska i utraty uprawnień z tytułu gwarancji.
Minimalny ciąg kominowy 6+/-1Pa.
Piece kominkowe powinny być przyłączone do własnego samodzielnego dymowego przewodu kominowego. Przewody kominowe wymagają sprawdzenia szczelności i wyczyszczenia przez kominiarza 4 razy w roku. Przegląd i czyszczenie przewodu kominowego należy przeprowadzać zgodnie z przepisami ze szczególnym uwzględnieniem przekroju otworów (możliwość zatkania przez gniazdo ptaków, zasypanie liśćmi, itp.)
3. PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA
Przy obsłudze kominka w celu ochrony przed poparzeniem należy używać ognioodpornych rękawic, odzież ochronną oraz inne środki zapewniające bezpieczeństwo. W czasie użytkowania kominka wytwarzana jest energia termiczna, która powoduje ogrzanie znacznej jego powierzchni. Należy pamiętać o tym zagrożeniu i upewnić się, że w czasie eksploatacji w pobliżu kominka nie znajdują się dzieci.
4. PALIWO
Zalecanym paliwem jest naturalnie suszone drewno o długości 33 cm i o obwodzie do 30cm. Odpowiednie naturalnie suszone drewno o maksymalnej wilgotności 20% można uzyskać przy co najmniej rocznym procesie suszenia w przypadku drzewa miękkiego i co najmniej dwóch latach suszenia w przypadku drzewa twardego. Kominek ten nie jest przeznaczony do używania paliw płynnych. Zgodnie z ustawą o ochronie przed emisjami zabronione jest używanie tworzyw sztucznych oraz różnych rodzajów odpadów, jako materiału opałowego. Istnieje ryzyko uszkodzenia paleniska.
5. ROZPALANIE
Podczas pierwszego rozpalenia ognia w piecu ze względu na wysychanie ochronnej warstwy powłoki może pojawić się zapach, który w krótkim czasie zniknie. W czasie użytkowania kominka należy zapewnić dobre wietrzenie ogrzewanej przestrzeni.
6. PRZEJŚCIOWY OKRES GRZEWCZY
W czasie przejściowego okresu grzewczego, kiedy temperatury powietrza na zewnątrz są wyższe, ciąg w kominie jest niewystarczający. Ma to zły wpływ na warunki dobrego odprowadzania spalin. W takim przypadku, należy wypełnić palenisko mniejszą ilością paliwa i pozostawić regulator bezpośredniego dopływu powietrza otwarty. Dzięki temu paliwo zostanie szybko spalone płomieniem i spowoduje to stabilniejszy ciąg w kominie. Należy dopilnować aby popiół był często wygrzebywany,
7. PODŁĄCZENIE DO PRZEWODU KOMINOWEGO.
Piece kominkowe powinny być przyłączone do własnego samodzielnego dymowego przewodu kominowego.
Montaż urządzenia może wykonać osoba lub firma specjalizująca się w tego rodzaju działalności.
Po wykonaniu montażu paleniska należy dokonać odbioru kominiarskiego wraz z protokołem odbioru kominiarskiego.
Fakt ten powinien zostać odnotowany w karcie gwarancyjnej, pod rygorem utraty gwarancji.
8. POWIETRZE DO SPALANIA
Dokładne spalanie paliwa zależy od jakości powietrza do spalania w ogrzewanej przestrzeni. W pomieszczeniu należy zapewnić odpowiednią ilość powietrza do spalania. Środki mające na celu oszczędzać energię często powodują niedostateczny dopływ świeżego powietrza do ogrzewanej przestrzeni, a wraz z tym niewystarczający ciąg w piecu. Wpływa to nie tylko na komfort, ale także na bezpieczeństwo. Odpowiednią ilość świeżego powietrza może zapewnić montaż kratki systemu powietrznego (wentylacji) w pobliżu pieca. Nigdy nie należy używać okapu kuchennego w pomieszczeniu z zainstalowanym paleniskiem.
9. OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA
Ze względu na ochronę łatwopalnych części konstrukcji budynku oraz mebli przed ciepłem, kominek należy zainstalować w odległości co najmniej 20 cm od boku i tylnej strony. Bezpieczną odległość 100 cm należy zapewnić z przodu lub boku od przeszklonych elementów paleniska.
Poza obszarem promieniowania termicznego, należy zachować bezpieczną odległość od mebli oraz łatwopalnych części konstrukcji według informacji umieszczonych bezpośrednio na produkcie. Jeżeli w bezpośrednim kontakcie z piecem znajduje się podłoga z materiałów palnych, należy zapewnić jej osłonę wykonaną z niepalnego materiału minimalnie 50 cm z przodu oraz 30 cm z boków .
OSTRZEŻENIE
W wyniku stosowania nieodpowiedniego lub wilgotnego paliwa w kominie może dojść do powstania osadów oraz ich zapłonu. W przypadku pożaru komina należy natychmiast zamknąć wszystkie otwory doprowadzające powietrze do paleniska oraz wezwać straż pożarną. 4 razy w roku powinna być przeprowadzona kontrola komina przez kominiarza w celu wyczyszczenia oraz usunięcia pęknięć lub nieszczelności.
W celu zapobiegania wydobywaniu się spalin, komora paleniskowa powinna być zawsze zamknięta , z wyjątkiem okresu napełniania paliwem i odpopielania.
10. CZĘŚCI ZAMIENNE
W razie potrzeby zakupu części zamiennych należy skontaktować się ze sprzedawcą. Należy używać tylko części zamiennych oferowanych lub polecanych przez producenta. Nie należy wykonywać żadnych modyfikacji produktu.
1. Czas trwania gwarancji:
Gwarancja na sprawne działanie paleniska kominkowego udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu urządzenia, na elementy paleniska – szamoty/wermikulit 6 miesięcy. Zakup winien być potwierdzony pieczątką punktu sprzedaży detalicznej i czytelnym podpisem sprzedawcy oraz pieczątką i podpisem firmy montującej urządzenie.
2. Gwarant zapewnia bezpłatną naprawę urządzenia w przypadku wystąpienia w okresie gwarancyjnym wad fabrycznych (montażowych lub produkcyjnych), powstałych podczas procesu produkcyjnego.
3. Naprawa gwarancyjna jest bezpłatna, gwarant zapewnia ustosunkowanie się do reklamacji konsumenta w ciągu 14 dni od daty jej pisemnego zgłoszenia, a jej załatwienie nastąpi w możliwie najkrótszym terminie. Jeżeli usunięcie wady wymaga znacznego nakładu pracy lub sprowadzenia części zamiennych czas ten może ulec wydłużeniu o czym składający reklamację zostanie powiadomiony.
4. Wady i uszkodzenia sprzętu należy zgłaszać pisemnie w punkcie sprzedaży, w którym dokonano zakupu. Kupujący zobowiązany jest przedłożyć prawidłowo wypełnioną kartę gwarancyjną wraz z rachunkiem imiennym lub paragonem z kasy fiskalnej.
5. Gwarant nie ponosi odpowiedzialności za brak sprawności oraz uszkodzenia powstałe na skutek wadliwego (niezgodnego z instrukcją montażu i obsługi i przepisami prawa) zainstalowania i eksploatacji sprzętu. Gwarancja udzielana jest na urządzenia zamontowane wyłącznie przez osoby lub firmy specjalizujące się w tego rodzaju działalności.
W szczególności gwarancją nie są objęte uszkodzenia powstałe w wyniku:
• stosowania paliwa innego niż zalecane i dopuszczalne,
• zalania paleniska wodą,
• gwałtownego rozpalania ognia w palenisku nie rozgrzanym,
• uszkodzeń mechanicznych,
• niewłaściwej konserwacji,
- korozja – piec należy chronić przed wilgocią
• nieprawidłowego ciągu kominowego,
- wad powstałych na skutek transportu.
6. Gwarancją nie są objęte:
- szyba ognioodporna - uszkodzenie szyby może być spowodowane niewłaściwą manipulacją lub konserwacją sprzętu i jako takie nie podlega gwarancji,
- sznury, uszczelki ulegają naturalnemu zużyciu podczas eksploatacji,
- elementy paleniska (ruszt, osłona drewna - grzebień, deflektor), których uszkodzenie może wystąpić w przypadku zastosowania niewłaściwego paliwa.
7. Wszelkie uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego montażu, użytkowania lub konserwacji urządzenia oraz innych przyczyn nie leżących po stronie producenta, mogą być usunięte wyłącznie na koszt użytkownika.
8. Gwarancja jest udzielana na urządzenia zakupione i zainstalowane na terenie RP.
9. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień wynikających z niezgodności towaru z umową ( Dz. U. Nr 141, poz. 1176, 2002 rok) oraz z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.
W sprawach nie uregulowanych niniejszą gwarancją mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.
Przyjmuję do wiadomości warunki gwarancji.
Podpis nabywcy......................................................
KARTA GWARANCYJNA DLA KUPUJĄCEGO
Data zakupu (początek gwarancji) ...............................................................................................
KUPUJĄCY:
Nazwisko ...............................................................................................
Imię ...............................................................................................
Adres: ulica....………………………………… nr domu……………...……............……...
Miasto........................………………… kod pocztowy ……….............……………
Tel./Fax .....................................................................................................................