SWARK Wózek podnośnikowy z podestem elektryczny GermanTech (max wysokość: 1700 mm, udźwig: 100 kg) 99724814
DANE TECHNICZNE:
WÓZEK PODNOŚNIKOWY Z PODESTEM ELEKTRYCZNY.
Lekki, elastyczny i łatwo manewrujący wózek podnośnikowy z płytą ładunkową. Zaprojektowany, aby odciążyć plecy i ramiona w związku z wszelkiego rodzaju pracami podnoszącymi.
Dostępny w 2 modeli o udźwigu 100 i 150 kg.Platforma jest 470x600 mm.
Wyposażony w 75-mm Ø koła skrętne widelec i Ø 125-mm kółka z hamulcami.
GermanTech jest wiodącym dostawcą produktów na bazie niemieckiej techniki i usług. W oparciu o ścisłą współpracę z niemieckimi producentami oraz o dokładną i kompleksową wiedzę na temat rynku, GermanTech jest w stanie zaoferować szeroką gamę niezawodnych produktów i rozwiązań biznesowych.
Kategoria SWARK zawiera rodzinę wyposażeń magazynowych o różnych parametrach.
Wyszukaj inne wyposażenia magazynowe wpisując na górze w wyszukiwarce SWARK.
Instrukcja obsługi:
Dziękujemy za korzystanie z tej serii wind.
Niniejsza instrukcja opisuje właściwy sposób obsługi zapewniający bezpieczeństwo oraz właściwe sposoby konserwacji, które wydłużają żywotność sprzętu. Operator musi uważnie przeczytać i zrozumieć wszystkie informacje tu przedstawione.
Ta seria wind elektrycznych jest łatwa w obsłudze, bezpieczna i niezawodna, automatyczna i oszczędzająca pracę dzięki małemu, ale wysoce wydajnemu i bezobsługowemu zasilaniu akumulatorowemu, niezawodnemu napędowi łańcuchowemu z małym silnikiem, wysokowydajnemu sterowaniu panelem; ruchome, elektryczne przyciski sterują ruchem platformy lub innego wyposażenia w górę lub w dół.
Ta seria wind elektrycznych jest używana głównie do przemieszczania towarów, podnoszenia lub układania w stosy lub do wyjmowania i przewożenia towarów na określonej wysokości na gładkiej i gładkiej podłodze. Ładny wygląd, słup ze stopu aluminium o wysokiej intensywności, wygodne i ruchome sterowanie elektryczne, automatyka i oszczędność pracy sprawiają, że windy są szeroko stosowane w różnego rodzaju fabrykach, szpitalach, targowiskach, magazynach itp. Zwłaszcza konfiguracja kilku akcesoriów i platforma klasy zaopatrzeniowej sprawia, że windy są specjalnie stosowane przy przechodzeniu małych elementów roboczych w kształcie kolumny, na przykład w drukarniach materiałów opakowaniowych, supermarketach, hotelach itp.
B. Nazwa części
1. Tylne koło
2. Sterowanie elektryczne skrzyni biegów
3. Poręcze
4. Ruchomy, poręczny panel
5. Słup ze stopu aluminium
6. Pas bezpieczeństwa
7. Platforma (różne akcesoria)
8. Gniazdo ładowarki
9. Podwozie
10. Koło przednie
C. Ostrzeżenia
1. Używaj wyłącznie na gładkiej podłodze.
2. Nie przeciążać, zapewnić równomierność obciążenia. Szczególną uwagę należy zwrócić przy dużym obciążeniu.
3. Brzęczyk wydaje sygnał dźwiękowy, aby zasygnalizować niski poziom naładowania akumulatora, naładować go w odpowiednim czasie, w przeciwnym razie akumulator ulegnie uszkodzeniu.
4. Upewnij się, że napięcie wejściowe ładowarki jest zgodne z napięciem lokalnej sieci energetycznej.
5. Nie dotykaj łańcucha ani innych ruchomych części.
6. Nie wykonywać długich godzin ciągłej pracy pod dużym obciążeniem, aby uniknąć problemów wynikających z przegrzania silnika i panelu.
7. Żywotność windy znacznie się wydłuża w przypadku pracy pod obciążeniem 0,7-krotności maksymalnego obciążenia nominalnego.
8. Przed rozpoczęciem pracy trzymaj skrzynkę elektryczną sterowania zamkniętą.
D. Sprawdź przed montażem
Jednobiegunowa winda elektryczna serii E jest dostarczana w pudełku ze zdemontowanymi częściami, a przed opuszczeniem fabryki produkt jest dostosowywany. Podczas montażu i kontroli produktu przed jego użyciem należy postępować zgodnie z poniższymi przepisami.
1. Upewnij się, że otrzymane części są kompletne, w dobrym stanie i nie wyglądają na żadne uszkodzenia.
2. Połącz oddzielnie dwie części widelców kół przednich (45) za pomocą śrub (43) i (46) ze wspornikami skrzynki elektrycznej (3).
3. Przymocuj stały widelec (27) śrubą (28) do pasa bezpieczeństwa (23), gniazda łożyska skierowanego w dół/w górę (35) oddzielnie, bez luzowania i upewnij się, że pas bezpieczeństwa jest całkowicie mocno zaciśnięty.
4. Włącz (5) zasilanie bez obciążenia (brzęczyk może wydawać sygnał dźwiękowy, wyłączyć/włączyć ponownie, sygnał dźwiękowy ustanie.); obsługiwać panel ręczny (16), platforma (26) wspina się płynnie do maksymalnej wysokości, pozostaje nieruchoma, a następnie opada do najniższej pozycji. Całkowita prowizja nie wydaje żadnych nienormalnych dźwięków.
5. Powtórzyć powyższą operację pod obciążeniem znamionowym, platforma powinna płynnie wspiąć się na maksymalną wysokość, zatrzymać się bez poślizgu lub płynnie zejść do najniższego położenia i zatrzymać się bez nietypowego dźwięku.
6. Bezobsługowy akumulator dostarczany wraz z windą został początkowo w pełni naładowany przed wyjazdem z zakładu. Jeżeli odstęp czasu od wyjścia z instalacji jest stosunkowo długi, akumulator może nie być już pełny. Dlatego po raz pierwszy w przypadku wspinaczki z dużym obciążeniem po włączeniu sygnału dźwiękowego konieczne jest ponowne naładowanie przed ponownym użyciem.
E. Przewodnik obsługi
1. Winda: Obsługa przejścia, załadunek i rozładunek
1.1. Blokuj ciężarówki przed załadunkiem i rozładunkiem towarów na dowolnej wysokości.
1.2. Zadbaj o równomierność ładunku podczas załadunku i rozładunku; Odbite obciążenie zawsze nie jest doceniane.
1.3. Należy pamiętać, aby nie utracić równowagi w wyniku jednostronnego rozładunku, aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.
1.4. Gdy konieczne jest przesunięcie windy z niedokończonym rozładunkiem, należy zadbać o jednolitość towarów pozostałych do rozładunku.
1,5. Opuść platformę do najniższego położenia, gdy załadowany podnośnik ma się poruszać, tak aby zapewnić bezpieczeństwo.
2. Winda: Obsługa wchodzenia i zjazdu
2.1. Pamiętaj, aby zatrzymać się we właściwym miejscu i zapewnić potrzebną przestrzeń operacyjną, gdy winda ma układać lub zdejmować towary na pewną wysokość.
2.2. Zablokuj koła i włącz zasilanie.
2.3. Naciśnij przycisk UP na panelu, platforma płynnie wspina się na wymaganą wysokość, a następnie zwolnij przycisk, platforma pozostaje nieruchoma i nie może się zsunąć. Ruchomy ręczny panel sterowania umożliwia operatorowi wygodne obserwowanie i pracę w różnych pozycjach.
2.4. Należy ściśle przestrzegać przepisów (1.1, 1.3, 1.4) dotyczących obsługi windy, gdy towary są podnoszone na wysokość niezbędną do rozładunku lub układania w stosy.
2.5. Ściśle przestrzegaj
Przepisy (1.1, 1.2, 1.5) dotyczące obsługi windy podczas zdejmowania towarów z rakiety.
2.6. Po zakończeniu rozładunku na pewnej wysokości naciśnij przycisk W DÓŁ, aby platforma płynnie opadła; a przycisk w dół można zwolnić na dowolnej wymaganej wysokości, podczas gdy platforma przestanie opadać, aby winda mogła wykonać nowe zadanie w tym samym miejscu, ale na innej wysokości.
2.7. Winda zaprojektowana jest tak, aby posiadała funkcję zabezpieczenia przed przeciążeniem. Ilekroć ładunek przekracza 25% udźwigu znamionowego, platforma nie powinna być podnoszona, winda nie będzie w stanie wykonywać zadań polegających na wspinaniu się, schodzeniu w dół i przemieszczaniu pojazdu.
2.8. Winda została zaprojektowana tak, aby posiadać funkcję zabezpieczenia małej mocy. Jeżeli poziom naładowania akumulatora nie jest wystarczający do pracy podczas wspinania się i schodzenia z obciążeniem, brzęczyk wydaje ciągły sygnał dźwiękowy przez 50 sekund, a następnie automatycznie odcina obwód zasilania wraz z zapaleniem się lampki sygnalizacyjnej (operator powinien w tym czasie opuścić platformę do najniższej pozycji); winda jest zabezpieczona, a operacja wjazdu i zjazdu jest niemożliwa, nawet jeśli zasilanie jest nadal podłączone.
3. Bateria
3.1. Do zasilania windy wybrano wysokowydajny, bezobsługowy, szczelny akumulator kwasowo-ołowiowy. Charakteryzuje się niską zdolnością rozładowania, bezpiecznym, łatwym montażem i przezbrajaniem i może być stosowany w zakresie temperatur otoczenia -15°C-50°C.
3.2. Żywotność baterii w dużej mierze zależy od prawidłowego użytkowania. Przy wielokrotnym użytkowaniu przy niskim napięciu żywotność akumulatora ulega znacznemu skróceniu, a nawet spaleniu elementu sterującego. Mając to na uwadze, winda została zaprojektowana z funkcją zabezpieczenia przed niskim napięciem w części sterowania elektrycznego. Gdy winda pracuje pod niskim napięciem podczas wjazdu w górę lub w dół, brzęczyk będzie emitował ciągły sygnał dźwiękowy przez 50 sekund, a następnie odetnie zasilanie. Operator ma obowiązek terminowo naładować akumulator.
4. Ładowarka
4.1. W zestawie z windą dostarczana jest wysokowydajna ładowarka, dzięki czemu akumulator można ładować z dowolnego pod ręką gniazda zasilania. Upewnij się, że napięcie lokalnej sieci energetycznej jest zgodne z napięciem wejściowym ładowarki.
4.2. Podczas ładowania przy wyłączonym zasilaniu windy podłącz pin źródła ładowarki i gniazdo terminala zasilania, czerwony wskaźnik zasilania źródła ładowarki zaświeci się, natomiast zielony wskaźnik stanu ładowania będzie się świecił, co oznacza, że akumulator jest w stanie ładowania; a gdy zielony wskaźnik zgaśnie, oznacza to, że akumulator jest w pełni naładowany. Ogólnie rzecz biorąc, okres ładowania trwa 10-12 godzin.
4.3. Jeśli naładowany akumulator wykazuje stan niskiego napięcia podczas ciężkiej pracy, prawdopodobnie akumulator jest uszkodzony lub ładowarka ma problemy.
5. Pas bezpieczeństwa
5.1. Pas bezpieczeństwa to urządzenie zabezpieczające, którego zadaniem jest zapobieganie nagłemu zerwaniu łańcucha napędowego, które mogłoby spowodować uszkodzenie sprzętu. Urządzenie sprawia, że winda posiada cechy bezpieczeństwa i niezawodności.
F. Codzienna konserwacja i okresowa kontrola
1. Codziennie sprawdzaj, czy każde wskazanie stanu jest prawidłowe, w tym płynność i stabilność wznoszenia i schodzenia platformy.
2. Raz w miesiącu sprawdzaj, czy nie występują odkształcenia, poluzowania połączeń, zużycie i nietypowe odgłosy śrub łączących, kół, łożysk tocznych, łańcucha transmisyjnego, części konstrukcji i części ruchomych.
3. Raz w miesiącu sprawdzaj drgania, zużycie, nasmarowanie i poluzowanie łańcucha, koła zębatego, wózka łańcuchowego i śrub łączących wewnętrznej skrzynki przekładniowej, a także nasmaruj na czas.
4. Raz na trzy miesiące sprawdź panel sterowania, ładowarkę, akumulator i elektryczne przewody sterujące, czy nie doszło do poluzowania wewnętrznej skrzynki przekładniowej i czyszczenia wewnętrznej skrzynki.
5. Co miesiąc sprawdzaj stan zgięcia i odkształcenia słupka oraz czy pas bezpieczeństwa jest elastyczny i gładki pod kątem wystającego i zwijanego pasa.